Комп'ютерні мережі

Монтаж та налаштування комп'ютерних мереж

IT-студія “Компліт” пропонує прокладання комп’ютерних мереж, розширення вже існуючої мережі та підключення/налаштування комп’ютерів та груп. Відповідно до потреб клієнта ми організовуємо такі види мереж:

  1. Провідні  — забезпечують дальність між об’єктами мережі за домогою кабеля чи оптоволокна. Ще однією перевагою є висока та стабільна швидкість передачі даних, яка не залежить від відстані.
  2. Безпровідні. Основна перевага порівняно з дротовими — це гнучкість прокладання, тобто відпадає необхідність використання кабелів та свердління стін. У цьому випадку використовується шифрування каналу, що дає можливість надійно захистити доступ до мережі та Ваші дані.
  3. Гібридні — перейняли позитивні сторони провідних та безпровідних мереж, наприклад, між будівлями мережа прокладається кабелем, а між офісами — “роздається” по безпровідному каналі, тим самим можна побудувати безпечну мережу, що буде об’єднувати комп’ютери на великій відстані.

Ми працюємо з усіма типами комп'ютерних мереж

Комп’ютерні мережі поділяються на декілька типів. Найрозповсюдженішими з яких є  локальні та глобальні. Основна відмінність між ними полягає в тому, що глобальні мережі покривають усю планету, тоді як локальні об’єднують комп’ютери Вашого офісу, підприємства чи бізнесу. Учасником глобальної мережі буде будь-який комп’ютер, підключений до інтернету, а локальної — лише вибрані Вами комп’ютери.

Протокол/сервер Пояснення
FTP Протокол використовується для передачі файлів у глобальній мережі, саме файлів. На відміну від WEBDAV протоколу, як от Google Drive, FTP використовується для прямої передачі файлів між двома точками без посередників, що суттєво збільшує швидкість передачі. Приклад використання: синхронізація баз даних в різних офісах одного підприємства.
HTTP Протокол по якому працюють, якщо сказати простими словами, сайти. HTTP сервер, інколи WEB сервер, комп’ютер на якому працює сайт, до якого ви хочете отримати доступ, HTTP клієнт – Ваш браузер
SMB Протокол передачі файлів у локальній мережі, від FTP відрізняється тим, що передача файлів між пристроями можлива ВИКЛЮЧНО якшо вони знаходяться у одній мережі. Протокол SMB також забезпечує мережевий друк у середовищі Microsoft Windows
RDP Частіше його називають термінальним підключенням. Типова схема використання: у підприємстві є один високопродуктивний сервер (термінальний) і багато не дуже «швидких» ПК. Працівники працюють кожен за своїм ПК, але їхні ПК використовуються тільки як монітор, клавіатура і миша, всі ж програми з якими працює працівник знаходяться на термінальному сервері, а отже і всі ресурсоємні розрахунки буде проводити цей потужний сервер. Така система дозволяє зекономити на обладнанні і підвищити продуктивність роботи.
POP Протокол який використовується для приймання електронної пошти. На даний момент застарілий, проте використовується дуже активно. Використовується разом з протоколом SMTP
SMTP Протокол, що використовується для відправлення електронної пошти. Використовується разом з протоколом POP чи IMAP
IMAP Протокол який використовується для приймання електронної пошти. Сучасніший і більш функціональний ніж POP, але використовується рідше.
TCP/IP prnting Протокол для друку чи сканування використовуючи принтери, сканери та мультифункціональні пристрої, що підключені до мережі. Дозволяє зекономити на офісному обладнанні, оскільки багато працівників можуть використовувати для друку чи сканування один апарат.
PPTP Один з найпопулярніхиш протоколів для організації VPN (віртуальна приватна мережа). VPN використовується для об’єднання комп’ютерів фізично розташованих в різних точках міста, країни чи світу в одну мережу. Прверх VPN можуть працювати всі інші протоколи. Наприклад якщо необхідно, щоб працівник проводив розрахунки на високопродуктивному комп’ютері, який знаходиться далеко, він спершу, використовуючи VPN, підключається до мережі, в якій працює термінальний сервер, а вже потім по протоколу RDP до самого сервера.
VLAN НЕ протокол. Спосіб розмежувати комп’ютери, які знаходяться в одній мережі. Робить протилежне VPN-у. З міркувань безпеки, захисту інформації, яка НЕ має бути доступною всім членам мережі. Наприклад робоча мережа підприємства відокремлена від мережі WIFI до якої підключаються відвідувачі і клієнти.

Ми також працюємо з функціональним та надійним обладнанням від легендарної компанії Mikrotik

Наша компанія налаштовує обладнання  так, щоб максимально захистити мережу від атак ззовні чи із середини. Ми прокладаємо мережі з доступом до інтернету, без доступу (для обміну файлами), мережі для прикладних програм, налаштування компонентів мереж на нерівноправне використання ресурсів (обмеження активності певних комп’ютерів в мережі з міркувань безпеки). Також налаштовуємо маршрутизатори, модеми та інше мережеве обладнання, налаштовуємо захист бездротових мереж, використовуючи протоколи  шифрувань, щоб звести до мінімуму можливість проникнення в мережу зловмисників, захистити Ваші дані та канал доступу в інтернет. Якісно й надійно, з можливістю підтримки та модернізації  – це IT-студія “Компліт”.

Монтаж та налаштування комп'ютерних мереж